3 Ağustos 2017 Perşembe

Avene Cleanance Gel


Diadermine yüz yıkama jeli bitince yeni bir yüz yıkama jeli arayışındaydım. Diadermineden memnun olsam da farklı bir ürün denemek istiyordum. Tam o dönemler de dermatalojiye gittiğim için doktoruma sormaya karar verdim. Doktorumun da önerisi ile Avene Cleanance Gel yüz temizleme jelini aldım ve yaklaşık 3 aydır kullanıyorum.
Öncelikle bu ürün , akneli ve yağlı ciltler için üretilmiş bir ürün olduğunu söylemem gerekir. Çünkü doktor, deri altı sivilce şikayetlerim olduğu için bana uygun olan yüz yıkama jelinin bu olduğunu söyledi. Küçük bir araştırma yaparak jelin sivilceli ciltler için uygun olduğunu gördüm.
İçeriğine baktığımızda sabun, paraben, alkol içermiyor. Avene kasabasının termal suyu, sitrik asit gibi malzemeler bulunuyor içerisinde. Jelin kokusu çok hafif ve rahatlatıcı bir parfüm içeriyor. Yani ürünün içeriğide kendisi gibi temiz diyebilirim.
Jel aynı resimde göründüğü gibi yeşil renginde jelimsi bir yapıya sahip. Elinize badem büyüklüğü kadar bir miktar almanız tüm yüzünüzü yıkamanız için yeterli olacağını düşünüyorum. Nemli bir ciltte köpüren jelimsi ürünü sürdüğünüz an cildinizdeki ferahlığı hissetmeniz mümkün. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere yüzümü bu ürün ile yıkadım ve elimden geldiğince aksatmamaya çalıştım. Fark ettiğim şu oldu ; düzenli kullandığımda sivilcilerimde ciddi derece bir azalma oldu diyebilirim. Bu ürün tam benim için.


Ürünün dış görünüşüne baktığımız da ise şeffaf bir şişe çıkıyor. Kapağı ise pompalı olması yerine çevir aç kapak şeklinde. Doğrusunu söylemek gerekirse benim bu kapak şekli hoşuma gitti. Çünkü son zamanlar yaptığım tüm seyahatlerde yanımda götürmeme rağmen en küçük bir akma yapmadı. Bunun sebebi ise çevirli olan kapağı. Burada da benden tam puan aldı. :)
Cildinizde herhagi bir kızarıklı, tahriş etme gibi etki yaramıyor. Çok nadiren de olsa bir gerginlik yaratıyor fakat oda nemlendirici sürdüğünüz an geçiyor. ( Fazla büyütülecek bir gerginlik değil elbette ki .)

Maddiyat konusu ise tabi ki dermokozmetik bir ürün olduğu için diğer yüz yıkama jellerine göre pahalı. Fakat ben internetten kozmetik sitesinden 22 tl’ye aldım. Eğer sizde bu üründen almayı düşünüyorsanız internetten almanızı öneriyorum. Çünkü eczaneler de ki normal fiyatı 45tl. 200ml’lik şişesi için bu fiyatları söylüyorum. 200ml de ben yarısını 3 ayda bitirdiğime göre yaklaşık 6 ay gidiyor. Zaten normal de bu tarz dermokozmetik ürünlerin de kullanım süresi 6 ay.
Avene yüz yıkama jelinin her özelliğinden ben çok memnun kaldım. Ürün bittiğinde yeni bir arayışa geçer miyim bilmiyorum ; fakat başka bir üründe denesem bu ürün sanırım her zaman dolamında bir yedek duracak. :)

Doktoruma bu güzel önerisi için teşekkür ediyorum. Bende sizlere bu ürünü şiddetle öneriyorum. :)
Güzel ve sağlıklı günler. :)


Not : Bu markanın kullandığım diğer ürünleri olan nemlendirici ve güneş kremlerinden en yakın zamanda bahsedeceğim. 


İnstagram : mineufukk
Facebook : Mine Başaran

Mail : minebsrn4@gmail.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder