Ben Kimim ?

Ben 1995 yılının Mayıs’ın 4 de Dobriç’te dünyaya geldim. Ben dünyaya geldiğim gün ilkbahar mevsimi olmasına ragmen Bulgaristan karlı bir kış günü geçiriyormuş. Normalde 20 Mayıs’tan sonra doğmam gerekiyorken ama dayanamayıp erken gelmişim. Annemin ve babamın tek kızıyım. Ama kardeşim olmasını çok istedim. :)
5 yaşına kadar Bulgaristan’da annaanne ve dedemin yanında kaldıktan sonra anaokuluna başlayamak için Çorlu’ya annemin ve babamın geldim.
Anaokuluna başladıktan sonra  ilkokul, orta okul , lise derken zaman hızlıca akıp geçti.
İlkokuldayken “ Büyünce ne olucaksın ?” sorusu bana da çok soruldu. Sınıf öğretmenimi çok sevdiğim için hep “öğretmen” derdim. Sonra ortaokula gelince matematik öğretmenimin iyi olması ve severek yaptığım derslerin başında matematik olunca matematiğe olan ilgilim arttı. O zamanlar “matematik öğretmeni olucam” dediğim günleri hatırlıyorum. Lise zamanlarımda bir aralar ezcacılık istesem de matematik öğretmenliğinden vazgeçmedim. Şuan da Anadolu Üniversitesi’nde İlköğretim Matematik Öğretmenliği ve Açıköğretimden Kamu Yönetimi okuyorum. Hayallerimdeki bölümü istediğim şehirde okuduğum için mutluyum.
Çocukları çok sevmeminde çok büyük etkisi vardır öğretmenlik mesleğini seçmemde. Yoldan geçen her bebeği , çocuğu sevip onlarla ilgilenebilirim. En büyük ilgi alanım çocuklar.
İkinci olarak gezmeyi çok seviyorum. Gezmek derken daha önceden gidip görmediğim şehirleri keşfetmeyi çok seviyorum. Fırsat buldukça gezmeye çalışıyorum.
Fotoğraf çekmekte ilgi alanlarımdan birisi. Ama ilk kez gittiğim kültür gezilerinde fotoğraf çekmek yerine rehberi dinlemeyi tercih ediyorum. Fotoğraf çekmek için uzun bir zaman ayrılması gerektiğini düşünüyorum.
Son olarakta hayvanları çok seviyorum. Elimden geldiğince sokaktaki hayvanları besliyorum. Alerjim olduğu için eve kedi kopek alamıyorum. Ama bir gün alerjimi önemsemeyip almayı düşünüyorum.
8 Haziran 2013 ten beri güzel bir birlikteliğim var. Sevdiğim adamla tanışma hikayemi ( pek olamasa ) başka bir yazımda anlatacağım. :)
Blog açmaya nasıl karar verdim ? İnstagramda takip ettiğim bir kaç anne-bebek , gezi bloglarını okurken bende kendi yaşantılarımı neden bir blogta paylaşmıyım dedim ve sonuç ortada :)
Umarım sizin ilginizi çekecek yazılar bulunuyordur , iyi okumalar :)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder